Extraordinary Council - Thursday, 25th February 2016 at 2:00pm - Pembrokeshire County Council

Extraordinary Council
Thursday, 25th February 2016 at 2:00pm 

Agenda

Slides

Transcript

Map

Resources

Forums

Speakers

Votes

 
Start of webcast
Share this agenda point
Apologies for absence
Share this agenda point
  1. Cllr Mike Stoddart (Not affiliated to any Group)
  2. Cllr Phillip Kidney (Not affiliated to any Group)
  3. Cllr Pearl Llewellyn (Not Affiliated to any Group)
  4. Cllr Tessa Hodgson (Not affiliated to any Group)
  5. Cllr Viv Stoddart (Not affiliated to any Group)
  6. Cllr Gwilym Price (Labour)
  7. Cllr Pat Davies (Not affiliated to any Group)
  8. Cllr Mary Umelda Havard (Independent Plus)
  9. Cllr Jonathan Nutting (Pembrokeshire Alliance Group)
  10. Cllr Peter Alan Stock (Pembrokeshire Alliance Group)
  11. Cllr Michael John (Independent Group)
  12. Cllr Peter Morgan (Independent Group)
  13. Cllr David Mark Edwards (Independent Plus)
  14. Cllr Steve Yelland (Conservative Group)
  15. Cllr David Howlett (Conservative Group)
  16. Cllr Stanley Hudson (Conservative Group)
  17. Cllr Huw George (Independent Group)
  18. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  19. Cllr Simon Hancock (Not affiliated to any Group)
  20. Cllr Myles Pepper (Independent Group)
  21. Cllr Daphne Bush (Independent Plus)
  22. Cllr Paul Harries (Not affiliated to any Group)
  23. Cllr Ken Rowlands (Independent Group)
  24. Cllr David Lloyd (Not affiliated to any Group)
  25. Cllr Lyn Margaret Jenkins (Independent Plus)
  26. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  27. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
Review of Secondary Education Provision in Mid and North West Pembrokeshire - Haverfordwest Provision
Share this agenda point
  1. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  2. Cllr David Mark Edwards (Independent Plus)
  3. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  4. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  5. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  6. Mr Darren Thomas (Head of Infrastructure)
  7. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  8. Cllr David Lloyd (Not affiliated to any Group)
  9. Cllr Peter Alan Stock (Pembrokeshire Alliance Group)
  10. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  11. Cllr David Howlett (Conservative Group)
  12. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  13. Cllr Jonathan Nutting (Pembrokeshire Alliance Group)
  14. Cllr Reg Owens (Independent Group)
  15. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  16. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  17. Cllr Ken Rowlands (Independent Group)
  18. Cllr Jacob Williams (Not affiliated to any Group)
  19. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  20. Cllr Tessa Hodgson (Not affiliated to any Group)
  21. Cllr Michael Evans (Not affiliated to any Group)
  22. Mrs Claire Incledon (Head of Legal and Democratic Services)
  23. Cllr Tessa Hodgson (Not affiliated to any Group)
  24. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  25. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  26. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  27. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  28. Cllr Stanley Hudson (Conservative Group)
  29. Cllr Pat Davies (Not affiliated to any Group)
  30. Cllr Reg Owens (Independent Group)
  31. Cllr Pat Davies (Not affiliated to any Group)
  32. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  33. Cllr Michael Evans (Not affiliated to any Group)
  34. Cllr Huw George (Independent Group)
  35. Cllr Myles Pepper (Independent Group)
  36. Cllr Mary Umelda Havard (Independent Plus)
  37. Cllr Michael John (Independent Group)
  38. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  39. Cllr Mike Stoddart (Not affiliated to any Group)
  40. Cllr Owen Watkin James (Independent Plus)
  41. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  42. Cllr Steve Yelland (Conservative Group)
  43. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  44. Cllr Daphne Bush (Independent Plus)
  45. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  46. Cllr David Simpson (Not Affiliated to Any Group)
  47. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  48. Cllr Paul Miller (Labour Group)
  49. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  50. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  51. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  52. Cllr Paul Miller (Labour Group)
  53. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  54. Cllr Bob Kilmister (Liberal Democrat)
  55. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  56. Cllr Peter Alan Stock (Pembrokeshire Alliance Group)
  57. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  58. Cllr Alison Lee (Independent Plus)
  59. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  60. Cllr Tessa Hodgson (Not affiliated to any Group)
  61. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  62. Cllr Jonathan Nutting (Pembrokeshire Alliance Group)
  63. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  64. Cllr Jacob Williams (Not affiliated to any Group)
  65. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  66. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  67. Mrs Kate Evan-Hughes (Director for Children and Schools)
  68. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  69. Mrs Kate Evan-Hughes (Director for Children and Schools)
  70. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  71. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  72. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  73. Cllr Tessa Hodgson (Not affiliated to any Group)
  74. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  75. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  76. Cllr Peter Alan Stock (Pembrokeshire Alliance Group)
  77. Mr Ian Westley (Chief Executive)
  78. Mr Ian Westley (Chief Executive)
  79. Webcast Finished
Photograph of Mr Darren Thomas (Head of Infrastructure)
Head of Infrastructure
Pembrokeshire County Council