Extraordinary Council
Thursday, 21st April 2016 at 2:00pm 

Agenda

Slides

Transcript

Map

Resources

Forums

Speakers

Votes

 
Start of webcast
Share this agenda point
1 Apologies for absence
Share this agenda point
2 Declarations of Interest
Share this agenda point
  1. Cllr David Mark Edwards (Independent Plus)
3 Review of Secondary Education Provision in Mid and North West Pembrokeshire - Welsh Medium Provision
Share this agenda point
  1. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  2. Cllr David Bryan (Conservative Group)
  3. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  4. Cllr David Bryan (Conservative Group)
  5. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  6. Cllr Thomas Tudor (Labour Group)
  7. Cllr Paul Miller (Labour Group)
  8. Cllr Paul Miller (Labour Group)
3 Review of Secondary Education Provision in Mid and North West Pembrokeshire - Welsh Medium Provision
Share this agenda point
  1. Cllr Bob Kilmister (Liberal Democrat)
  2. Cllr Mike Stoddart (Not affiliated to any Group)
  3. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  4. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  5. Cllr Mike Stoddart (Not affiliated to any Group)
  6. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  7. Cllr Mike Stoddart (Not affiliated to any Group)
  8. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  9. Cllr Michael James John (Independent Group)
  10. Cllr Keith Lewis (Independent Plus)
  11. Cllr Michael Evans (Not affiliated to any Group)
  12. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  13. Cllr Michael Evans (Not affiliated to any Group)
  14. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  15. Cllr Michael Evans (Not affiliated to any Group)
  16. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  17. Cllr Michael Evans (Not affiliated to any Group)
  18. Cllr Tessa Hodgson (Not affiliated to any Group)
  19. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  20. Cllr Tessa Hodgson (Not affiliated to any Group)
  21. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  22. Cllr Stanley Hudson (Conservative Group)
  23. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  24. Cllr Jacob Williams (Not affiliated to any Group)
  25. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  26. Cllr Jonathan Nutting (Pembrokeshire Alliance Group)
  27. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  28. Cllr Jonathan Nutting (Pembrokeshire Alliance Group)
  29. Mrs Claire Incledon (Head of Legal and Democratic Services)
  30. Cllr Peter Alan Stock (Pembrokeshire Alliance Group)
  31. Cllr Peter Alan Stock (Pembrokeshire Alliance Group)
  32. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  33. Cllr Michael Evans (Not affiliated to any Group)
  34. Cllr Keith Lewis (Independent Plus)
  35. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  36. Cllr Reg Owens (Independent Group)
  37. Cllr Phil Baker (Not affiliated to any Group)
  38. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  39. Mr David Fitzsimon
  40. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  41. Cllr Viv Stoddart (Not affiliated to any Group)
  42. Cllr Bob Kilmister (Liberal Democrat)
  43. Cllr Tessa Hodgson (Not affiliated to any Group)
  44. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  45. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  46. Cllr Thomas Tudor (Labour Group)
  47. Cllr Jacob Williams (Not affiliated to any Group)
  48. Mr Barry Cooke (Head of Property)
  49. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  50. Cllr Mike Stoddart (Not affiliated to any Group)
  51. Miss Claire Jones (Monitoring Officer)
  52. Cllr Thomas Tudor (Labour Group)
  53. Cllr Jacob Williams (Not affiliated to any Group)
  54. Cllr Wynne Edwin Evans (Independent Plus)
  55. Mr Barry Cooke (Head of Property)
  56. Cllr Mike Stoddart (Not affiliated to any Group)
  57. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  58. Mrs Kate Evan-Hughes (Director for Children and Schools)
  59. Cllr David Bryan (Conservative Group)
  60. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  61. Cllr Jacob Williams (Not affiliated to any Group)
  62. Cllr Jamie Adams (Independent Group)
  63. Cllr Susan Margaret Dorothy Perkins (Independent Plus)
  64. Cllr Stanley Hudson (Conservative Group)
  65. Webcast Finished
Mr David Fitzsimon
Head of Planning