Policy Overview and Scrutiny Committee - Thursday, 22nd June 2017 at 11:00am - Pembrokeshire County Council

Policy Overview and Scrutiny Committee
Thursday, 22nd June 2017 at 11:00am 

Agenda

Slides

Transcript

Map

Resources

Forums

Speakers

Votes

 
Start of webcast
Share this agenda point
  1. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  2. Cllr Michelle Bateman (Not affiliated to any Group)
  3. Cllr Paul Dowson (Not affiliated to any Group)
  4. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  5. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
1 Election of Vice Chairman for the Municipal year
Share this agenda point
2 Apologies for absence
Share this agenda point
3 Declarations of Interest
Share this agenda point
4 Minutes of Previous Meeting
Share this agenda point
  1. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  2. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  3. Cllr Michael James (Independent Group)
  4. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  5. Cllr Michael James (Independent Group)
  6. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  7. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
5 Public Submission/Correspondence
Share this agenda point
6 Role and remit of the Committee
Share this agenda point
  1. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  2. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  3. Cllr Stanley Hudson (Conservative Group)
  4. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  5. Cllr Michael James (Independent Group)
  6. Mr Nick Evans (Partnership and Scrutiny Support Manager)
  7. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  8. Cllr Cris Tomos (Plaid Cymru Group)
  9. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  10. Dr Steven Jones (Director of Community Services)
  11. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  12. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  13. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  14. Cllr Michael James (Independent Group)
  15. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  16. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  17. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  18. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  19. Cllr Stanley Hudson (Conservative Group)
  20. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
7 Notices of Motion
Share this agenda point
  1. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  2. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  3. Cllr Paul Miller (Labour Group)
  4. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  5. Cllr Huw George (Independent Group)
  6. Cllr Elwyn Morse (Independent Group)
  7. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  8. Dr Steven Jones (Director of Community Services)
  9. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  10. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
8 Waste Service Review - Formation of Task and Finish Group
Share this agenda point
  1. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  2. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  3. Cllr Huw George (Independent Group)
  4. Mr Nick Evans (Partnership and Scrutiny Support Manager)
  5. Cllr Anthony Baron (Conservative Group)
  6. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  7. Cllr Michael James (Independent Group)
  8. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  9. Mr Nick Evans (Partnership and Scrutiny Support Manager)
  10. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  11. Dr Steven Jones (Director of Community Services)
  12. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  13. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  14. Cllr Michael James (Independent Group)
  15. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  16. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  17. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  18. Mr Nick Evans (Partnership and Scrutiny Support Manager)
  19. Cllr Huw George (Independent Group)
  20. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  21. Cllr Michael James (Independent Group)
  22. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  23. Cllr Stanley Hudson (Conservative Group)
  24. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  25. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  26. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  27. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
9 Development of Forward Work Programme
Share this agenda point
  1. Cllr Cris Tomos (Plaid Cymru Group)
8 Waste Service Review - Formation of Task and Finish Group
Share this agenda point
  1. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
9 Development of Forward Work Programme
Share this agenda point
  1. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  2. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  3. Dr Steven Jones (Director of Community Services)
  4. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  5. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  6. Cllr Michelle Bateman (Not affiliated to any Group)
  7. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  8. Cllr Paul Miller (Labour Group)
  9. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  10. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  11. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  12. Cllr Joshua Beynon (Labour Group)
  13. Cllr Rhys Sinnett (Plaid Cymru Group)
  14. Cllr Guy Woodham (Labour Group)
  15. Webcast Finished